+38(097)1208392 +38(095)6458355
Russian English Greek Serbian Ukrainian
Информационный Сайт Херсонского Священника

ЦЕРКОВНОЕ ОБОЗРЕНИЕ

Протоієрей Василій ЯремаПісля гучних заяв новообраного «єпископа» Віктора Бедя про перехід приходів та священнослужителів закарпатських єпархій УПЦ із ним «під крило» УАПЦ і наступного не менш гучного спростування цих слів, які виявилися банальною брехнею, редакція PravLife вирішила дізнатися у людей, які його знали: що це за людина, хто він є насправді?


Спогади клірика кафедрального собору Мукачево отця Василія Яреми.

– На мій погляд, це звичайний пристосуванець, такий собі політичний флюгер, який шукає, де краще. Ще у 90-х роках він став депутатом Верховної Ради першого скликання завдяки тому, що зміг схилити людей на свою сторону. І не дивно, адже був хорошим юристом, дуже ерудованим, прекрасним оратором, тому в Тячівському окрузі він упевнено переміг на виборах.
– Тобто люди за ним пішли?
– Молодий, енергійний! А на вулиці скрута... Повірили обіцянкам. У ті роки Бедь був активним членом Народного руху України (від редакції: Народний Рух України (НРУ) – українська партія націоналістичного напряму) і, як багато його колег по партії, брав активну участь у боротьбі за утвердження унії. Адже Рух - це Львівщина, Тернопільщина... Згадаймо радикала Степана Хмару! Одного разу Бедь організував рух автобусів із прихильниками унії в село Дубове Тячівського району, щоб захопити православний храм! Це вкрай обурило людей, адже переважна більшість жителів були православними! Дійшло до того, що люди захотіли його відкликати як депутата і зібрали майже 6000 підписів. Однак не було відповідного закону, до речі, такого документа і досі немає, тому ми припинили цей процес.
– Є інформація, що коли була спроба захоплення храму, то він навіть ногами антимінс топтав.
– Я не буду говорити про те, чого я не знаю достеменно. Вважаю, що це неправда. Навряд чи він пішов би на це. Він не є уніатом «природнім» , він просто невіруюча людина, людина-політик.
– Інакше кажучи, релігія для нього - це інструмент у досягненні політичних амбітних цілей...
– І так було завжди, особливо тепер, коли він перейшов до УАПЦ. Я заходив на його сторінку у Фейсбуці. Таке враження, що він цілеспрямовано шукає негативні матеріали про нашу Церкву, щоб потім їх розміщувати. Навіть одного разу написав йому: «Ти тільки тоді радієш, коли перемагає зло». Якби у людини була віра, то він би доводив свою правоту інакше.

– Йому ж заборонили служіння?
– Так. І я б на його місці шукав пояснення цьому рішенню. А Бедь зараз усім доводить, що він не є кліриком УПЦ. А як же, не будучи кліриком, ти служив, поминав ієрархів? Це нонсенс!
– Спершу він стверджує, що є кліриком Православної Церкви, потім опиняється у Філарета, а згодом виявляється, що Бедя обрано єпископом «автокефальної церкви»...
– Ну який він єпископ! У Фейсбуці можна знайти відео цього засідання, на якому були присутні його студенти і два священики, які власне його й обрали. Сміх та й годі!
– Як Ви вважаєте, яких наслідків після його дій слід чекати?
– Упевнений, що на Закарпатті буде спокійно. Все, про що він говорив - це, м'яко кажучи, неправда. Дуже добре його знають... На жаль, мутити воду буде й далі. Як у народі кажуть: «Щука в озері для того, щоб карась не спав». І мені здається, що це є промисел Божий, щоб усі ми були наготові, щоб не спали...
– Бедь позиціонує себе українським патріотом і навіть націоналістом, але ж він має багато зв'язків із Росією. Як це в нього поєднується?
– Спочатку він (ще не як клірик УПЦ, а як депутат Верховної Ради) поїхав до США, там серед іншого збирав кошти. На ці гроші він організував так звану «Срібну землю» - там є корпус, започаткував випуск газети. Потім взяв в аренду інше приміщення, де організував школу (семінарію). Коли було відмінено договір аренди, то він поїхав до Росії. Там знову знайшов спонсорів, що може в черговий раз засвідчити його організаторські здібності. Чому я спочатку сказав, що він є політичним флюгером? Я не зустрічав чесних політиків. Крім того, впевнений, що кожний політик шукає, де краще. Не має таких, хто відданий до кінця партії чи політичному руху. Поки йому платять добре, то все й добре. А ні – погляди відразу змінюються. Бедь і священик – ці два поняття несумісні. Він прийняв сан священика, але потім почав мріяти про «вище».
– Ви маєте на увазі гру в чернецтво?
– Так, він у Греції прийняв чернецтво, а чому там, а не на рідній землі, ніхто не знає.
У нього і політичних поглядів немає, не те що релігійних. Він пристосовується до політичних змін. Зараз треба за Україну боротися, завтра, якщо ситуація буде іншою, він про цю боротьбу забуде. Люди відчувають фальш і не підуть за таким. Потрібна віра! Якщо людина хоче Церкву приписати до політики – це нонсенс. Цілком зрозуміло, чому Церква вижила протягом двох тисяч років. Вона ніколи не була політичною. Інакше б вона зникла. Церква може вижити лише за умов аполітичності.
І наостанок нашої бесіди хочу сказати, що хід історії постійно доводить: знищується Церква – починається війна. Над Церквою стоїть Дух Святий, тобто закидають звинувачення Церкві – звинувачують Бога. Не прийдемо до Бога – війна продовжуватиметься! І вам, журналістам, треба про це постійно говорити людям.

 

Новости Херсонской епархии

Количество просмотров материалов
3406775

Кто на сайте

Сейчас 144 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте