ЦЕРКОВНОЕ ОБОЗРЕНИЕ

Информационный Сайт Херсонского Священника
Среда, 06 января 2016 01:50

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Всі, хто боролися або борються з Церквою, ніколи не виграють

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Всі, хто боролися або борються з Церквою, ніколи не виграють3 січня, під час свого предстоятельського візиту на Житомирщину, Блаженнійший Митрополит Онуфрій дав інтерв'ю журналісту місцевого телеканалу inzt.net Сергію Форесту. В ньому Його Блаженство торкнувся важливих тем, пов'язаних із сучасною суспільно-політичною ситуацією в Україні, проблемами з утисками свободи віросповідання, які супроводжуються наклепами на Церкву та захопленням її храмів. Предстоятель розповів про соціальні ініціативи, які УПЦ реалізувала в минулому році, допомагаючи тисячам людей, що опинилися в біді. Він вкотре підтвердив думку про необхідність подолання церковного розділення українського Православ'я, яке має відбутися на основі церковних канонів – повідомляє Інформаційний відділ УПЦ з посиланням на inzt.net. {youtube}KnLOKQXmdB0{/youtube}

– Ваше Блаженство, Українська Православна Церква на сьогоднішній день знаходиться в непростій ситуації. Це постійні спроби, а іноді і захоплення церков. Недавній приклад: 27 грудня в селі Колодянка, Новоград-Волинського району, Житомирської області. При цьому відбувається дискредитація в пресі перед громадськістю УПЦ ... Чи шукаєте Ви компроміс з владою?

– У цій ситуації ми ні з ким компромісу не шукаємо. Ми розуміємо і людей, але ми розуміємо, що у нас є своя дорога, яку ми собі обрали – це дорога Божа, яку ми маємо пройти. Ми розуміємо багато тих людей, які зводять наклеп на нас, на нашу Церкву. В більшості своїй, це люди, які не усвідомлюють, що творять. Але я хочу сказати цим людям, що я на них не ображаюся, ні на кого. А молюся за них, і люблю їх, і бажаю їм Божого благословення. Я думаю, що вони зрозуміють, що зробили помилку. Людські інститути, які вони будують в земному житті, вимагають коригування. Так ми влаштовані. Церкву побудував Бог, а не ми, і коригування Вона не потребує. А вони переводять стандарти людських інститутів на Божественні. Коригувати Церкву – це означає поправляти Бога, Який є досконалий. Ми це знаємо і коригуємо себе по відношенню до Церкви, а не Церкву по відношенню до себе.
Те що захоплюють храми – це є продовження неправильного розуміння нашої Церкви, спроба, якщо не виходить з допомогою слова, то використовуючи насилля, зробити нашу Церкву такою, якою вони хотіли би її бачити. Ніхто, хто боровся або бореться з Церквою, ніхто ніколи не виграв. І всі будуть в програші.

– Ваше Блаженство, зараз в Україні неспокійно, сотні тисяч переселенців перебувають на межі виживання. Тут, у Коростишеві, також живуть біженці, забуті владою. Я знаю про те, що Українська Православна Церква активно допомагає цим бідним людям. Розкажіть, будь ласка, про це.

– Ми завжди допомагали, а зараз в цю важку годину ми ще більше допомагаємо людям, які потребують цієї допомоги. Велика частина допомоги, яку ми надаємо залишається в тіні. Так ми навчені Богом, щоб не робити милостиню сурмлячи перед собою в труби, а зробити це в тайні, тому що ця милостиня має вагу перед Богом. За неї ніхто нас не хвалить, а Бог хвалить. Є така частина цього «айсбергу» наших справ милосердя, яка видима для всіх. Скажу загалом, тим людям, які знаходяться в зоні військового конфлікту – не залежно від того це воїни чи мирні жителі, ми надали на сьогоднішній день приблизно 7 тисяч тон гуманітарної допомоги, а це їжа, одяг, ліки. Понад 53-54 мільйонів гривень ми зібрали і передали людям.
– Ваше Блаженство, Церква у всі часи впливала на політичні процеси. Сприяєте Ви і якщо так, то яким чином, встановленню миру на Сході?

– Безперечно. Перше – ми молимося, щоб Господь зупинив кровопролиття. Якщо Бог не зупинить, то ніхто з людей не зможе цього зробити. Людина сильна тільки тоді, коли Бог з нею. Ми молимося, щоб цей конфлікт був мінімізований і зник взагалі. Наша Церква – єдина Церква, що на сьогоднішній день ще не розділила Україну. Ми ще тримаємо під своєю владою Крим і під нашою владою знаходиться Схід України, Донбас. Ці всі території підкоряються нашій Церкві. А нас за це ще й шельмують. Я не розумію людей, які кажуть, що ми сепаратисти. Якщо ми сепаратисти, то хто ж вони тоді? Якщо вони поділили Україну? Довели до такого стану, що і Крим відпав, і Схід дихає на ладан. А ми все робимо, щоб зберегти цілісність України.

Навіщо людей озлобляти і доводити до такого крайнього напруження, до такої озлобленості, щоб люди нас покидали і йшли від нас? Це неправильно. Ми себе не правильно ведемо. Потрібно поважати людей. Поважати і ті звичаї, які є в Криму, і на Сході. Не вимагати від людей, щоб вони думали точно так, як ми. Це є основа конфлікту: ми почали зі своїми західними цінностями втручатися на Схід. І там це категорично насаджувати. Вимагати від людей, щоб вони думали, робили щось певним чином. А в них інші герої, інші цінності. Нехай вони будуть у них. Як на мене, це красиво, коли букет не складається з одних квіточок, а є різні – і по кольору, і по структурі. Так, що ми зберігаємо України цілою. І ми хочемо, щоб подивилися на нас і політики, і всі, від кого це залежить, та стали гнучкішими. Тоді ми зможемо ще все зберегти. Але потрібно десь і пробачити, і змиритися, і потерпіти...
– У грудні на сайті Київської міської адміністрації з'явилася петиція про переведення Києво-Печерської Лаври під юрисдикцію «УПЦ КП». Чи залишиться Києво-Печерська Лавра в юрисдикції Української Православної Церкви?

– Ви знаєте, те, що в нас твориться, я більше ніде в світі не бачив такого. Хоча, мені доводиться їздити по світу. Ви маєте дім. Чи можна долю вашого будинку вирішити шляхом голосування? Зібрати підписи п'ятдесяти чоловік або п'яти тисяч і сказати: «Виселяйтеся! Заселиться "дядя Ваня"!» Це неможливо зробити. Чому тоді це можна робити з будинком Божим? Церква це дім Божий. Як можна вирішувати це таким шляхом? Колгоспним шляхом. Так питання не вирішується. Є законодавство. Це наша власність і ми є офіційною релігійною громадою. Ми існуємо в Україні легально. І за законом, поки існує громада, ніхто не може у неї забрати власність.

А якщо вже говорити про ці підписи, то там було багато махінацій. Ми з'ясували пізніше, що там багатьох людей обманули, вони попідписували, а потім шкодували про це.

– Ваше Блаженство, чи бачите Ви найближчим часом об'єднання православних церков в Україні?

– Це моя мета і моє бажання. Але я дуже ясно собі усвідомлюю, що об'єднання церков має бути на основі православних канонів. Якщо це об'єднання буде на якихось інших засадах, це не буде об'єднання, це буде посміховисько.

– Яким Ви бачите 2016 рік? Ваші прогнози на розвиток подій в Україні і в світі?

– Я не є пророк, але я хотів би бачити 2016 рік щасливим і благословенним Богом. І це залежить від нас. Як ми будемо себе вести по відношенню до Бога, такий буде і рік. Але я вірю і сподіваюся, що ми візьмемо урок з минулого і будемо ставитися до Бога краще, будемо поводитися краще і будемо будувати своє життя не на основі людського мудрування, а на основі Божественних законів і буде у нас Боже благословення!

Спілкувався Сергій Форест

Відео телеканалу inzt.net

Прочитано 1919 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

Новости Херсонщины

Что пишут в соцсетях

  • ТК Центр Хризма - У Фанара появился новый союзник?
    Кардинал Курт Кох считает, что Православные Церкви должны признать легитимность первенства на вселенском уровне. Полагаем, что данными словами занимающего высокий пост в Ватикане кардинала Римско-католическая церковь фактически поддержала Константинопольский патриархат в продолжающемся конфликте с Русской…
  • Байден: Нельсон Мандела и патриарх Варфоломей – христоподобны
    В 2019 году на одном из мероприятий греческой диаспоры Джо Байден в присутствии нового на тот момент архиепископа Елпидофора в шутку назвал себя «Байденопулосом». Как ныне с восторгом говорит священник Алекс Карлуцос, «Байден считает себя…
  • ТК Лабарум. Группа профанарских «теологов» начала атаку на Грузинскую Православную Церковь
    Еще накануне Рождества Христова группа из 15 выпускников семинарий опубликовала критическое письмо под названием «Рождественское послание грузинских теологов». По словам «теологов», они «чувствуют себя обязанными озаботиться ситуацией» в Грузинской Православной Церкви (ГПЦ) и «дать оценку…